Homemade Pizza: What’s for dinner? What to make for dinner?  What will the kids eat?  What will my husband eat?  What is healthy and nutritious and doesn’t take too long?  Well, these are sometimes the $64,000 questions in my house and tonight the answer was Homemade Pizza!  Mostly because one of my kids wanted pizza, so I thought, let me try.  I pulled out my trusty “Spice and Spirit” and used a modified version of their recipe. First of all, if you are counting your pennies, making your own pizza is economical.  To buy a pizza costs $18.  To buy a premade crust costs $2.50 per crust.  To make your own (drum roll please) it costs: $0.71 for the crust (and that’s for 2-4 pizzas!). The toppings: $3. So, it’s worth it to make your own, and if you forgo letting the pizza rise…